Sezgin Aksu

Sezgin Aksu; Stuttgart, Paris ve Milan'daki çalışmalarının ardından, 1996 yılında Milan merkezli stüdyosunda Michele De Lucchi ile ortak çalışmalara başlamıştır. Compaq, Olivetti, ENEL, Siemens, Kddi, Telecom Italia, gibi dünyanın farklı bölgelerinden çeşitli firmalarla önemli projelere imza atan Aksu, Istituto Europeo di Design/Milan ve the NABA/Milan ders vermeyi sürdürmektedir.

Silvia Suardi

1967 yılında İtalya'da doğan Silvia Suardi, üniversite eğitimini İspanya’daki Sevilla ve İtalya'daki Milano Politeknik Üniversitelerinde tamamlamıştır. Suardi, kariyerine Michele De Lucchi Stüdyosu'nda başlamış ve burada yaklaşık 10 yıl boyunca çalışmıştır.

2001 yılında Sezgin Aksu ile birlikte Milano'da evlerden kamusal alanlara kadar son derece geniş bir yelpazede endüstriyel mobilya ve grafik tasarımı gerçekleştirilen AKSU/SUARDI Stüdyosu'nu kurmuştur. Stüdyo'nun müşterileri arasında Antonangeli, Caimi Brevetti, Credit Agricole Asset Management (CAAM), Eurizon Capital Sgr Spa, eDePadova, Koleksiyon, Gebrüder Thonet Vienna, Nemo-Cassina, Poltrona Frau, Olivetti, Rubinetterie Teorema, Slide ve Serafino Zani gibi isimler yer almaktadır. AKSU/SUARDI Stüdyosu aynı zamanda Red Dot Tasarım Ödülü (2007), Design Turkey (2008) Adi Tasarım İndeksi (2003), Kaleidos – Caimi Brevetti ve Good Design USA (2008) gibi çok sayıda ödülün sahibidir.

Pek çok uluslararası dergide çalışan ve 'Michele De Lucchi: Dopotolomeo' ve 'Marco della Torre. Il progetto per l'arte' adında iki kitabı yayınlanan Suardi, halen çeşitli okullarda tasarım ve sergileme üzerine ders vermektedir.

www.aksusuardi.com

TASARIMLARI