1950 yılında İstanbul’da doğan Aziz Sarıyer, 1971 yılında Derin Design’ı kurarak profesyonel olarak mobilya ve mekan tasarımına başlamıştır. Sarıyer’in mesleğe duyduğu ilgi ve istikrarlı çalışmaları bugün kendisini dünya tasarım arenasında önemli bir konuma taşımıştır.1999 yılında, Derin için hazırladığı koleksiyonunu geliştirmiş ve bir yıl sonra dünyanın sayılı markası arasında yerini almıştır. Sarıyer, Cappellini, Moroso, Zeritalia ve Scia ile çalışmıştır.

2004 yılında, İngiltere Terence Conran yayın kurulu tarafından 21. yüzyılın 100 tasarımcısı ansiklopedisine seçilen Sarıyer, Türkiye’deki tasarım olgusunun dünyadaki gelişmiş tasarım değerlerine ulaşmasına büyük bir katkıda bulunmuştur. Çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle sahip olan Sarıyer, 2006 yılında Birth Table ürünü ile Wallpaper Design Award ödülüne layık görülmüştür.

2007 yılında, ‘Gull Sofa’ ismini taşıyan tasarımı ile Endüstriyel Tasarımcılar Derneği Türkiye Tasarım Ödülünü ve ‘The Moon Desk’ isimli tasarımı ile Elle Decor Uluslararası Tasarım Ödüllerinde (EDIDA) ofis mobilyaları kategorisinde ödül almıştır. Sarıyer, 2008 yılında ‘Gull Sofa’ ile Design Turkey’de Üstün Tasarım Ödülüne layık görülmüştür.

Sarıyer’in en bilinen tasarımları arasında Moroso için tasarladığı Pause Kitaplık (2003), Derin Design için tasarladığı Boomerang Sofa (2003), Altreforme için tasarladığı Liqurizia Sofa (2007) ve Alparda için tasarladığı Gull Sofa yer almaktadır.

TASARIMLARI